" LZS Mędrzechów - LUKS Zalipie 2:2 (1:0) "

LZS: Łukasz Ziętara - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Grzegorz Jasak - Paweł Świętochowski (60' Bartłomiej Krupa), Wojeciech Ziętara (46' Jarosław Dynak), Marcin Bożek, Mateusz Marzec - Bartłomiej Rachmaciej.

LUKS: Przemysław Grabka - Adam Halejcio (50' Mariusz Piątek), Mariusz Szczygieł, Paweł Łoś, Piotr Spinda (72' Damian Kruk) - Adam Łucek (55' Bartosz Grabka), Wojciech Lizak, Krzysztof Bugajski, Jacek Sieradzki (85' Andrzej Chmielowski), Paweł Kiwior - Dawid Dymon (62' Grzegorz Barabasz)

Mateusz Rachwał (Tarnów)
Adrian Jasiak
Paweł Gądek

Widzów: 40

Nadal słabą formę prezentuje nasza drużyna. Znów jesteśmy wyraźnie słabsi od rywali. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że z czterech pozostałych do rozegrania spotkań tylko Łukovia zalicza się do czołówki. Reszta przeciwników jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Oby w kolejnych spotkaniach dopisała frekwencja bo w sobotnim starciu znów nie było dobrze. Choroby, kwarantanny i wyjazdy za granicę zdziesiątkowały nasz LZS. Do nieobecnych tydzień wcześniej graczy ostatnio dołączyli Piotr Kaczor i Krystian Broda. Między słupkami trzeci raz w sezonie stanął Łukasz Ziętara, a z konieczności w drugiej połowię w polu musiał zagrać drugi nasz bramkarz - Jarosław Dynak.

Zalipie to kolejny zespół który postawił na politykę polegającą na ściąganiu wielu zawodników z innych miejscowości. W swoim składzie mają doświadczonych i ogranych graczy. Do Malowanej Wsi przeniósł się też nasz były zawodnik Jacek Sieradzki który w barwach LZS'u grał wiele sezonów i zdobywał sporą ilość bramek ale patrząc co wyprawiał i jak się zachowywał w poprzednim roku chyba na dobre wyszło całemu klubowi, że już go w Mędrzechowie nie ma. Wracając do tego co najważniejsze czyli przebiegu spotkania to już w 8 minucie groźna akcja Zalipia i Łukasz Ziętara instynktownie broni nogami strzał z 15 metrów. W 21 minucie bliźniacza akcja gości. Pierwszy i drugi strzał został zblokowany, ale już za trzecim razem Krzysztof Bugajski znalazł drogę do bramki - 0:1. Nasza drużyna znów bez większych argumentów z przodu. Z rzutu wolnego uderzenie Marcina Bożka pewnie wyłapał Przemysław Grabka, a strzał Bartłomieja Rachmacieja został zablokowany. Dużo więcej atutów z przodu mieli przyjezdni. W 39 minucie źle rozegrana kontra LZS'u i Zalipie ma rzut wolny. Dośrodkowanie na długi słupek, bierność naszych defensorów wykorzystuje gracz rywali który dogrywa głową wzdłuż linii bramkowej, a osamotniony na drugim słupku Krzysztof Bugajski notuje dublet. Do przerwy wyraźne prowadzenie gości.

Druga część meczu to dalsze ataki drużyny z Malowanej Wsi. Między słupkami dwoi się i troi najlepszy w ekipie Mędrzechowa Łukasz Ziętara. W 48 minucie ratuje nas słupek. Parę minut później wydawało się, że nic z akcji Zalipia już nie wyniknie ale Jacek Sieradzki tak szczęśliwie dośrodkował, że piłka wpadła pod poprzeczkę - 0:3. Później mędrzechowianie kilka razy wybijali piłkę z własnego pola karnego czy nawet z linii bramkowej. W 82 minucie gospodarze powinni zdobyć honorowego gola ale Zbigniew Ziętara przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Wynik nie uległ już zmianie i pewnie zwyciężyli przyjezdni.

Ostatnie trzy mecze z groźnymi rywalami to już przeszłość. Teraz trzeba skupić się na słabszych przeciwnikach. Za tydzień arcyważny mecz. Jedziemy do Kars na pojedynek ze Strażakiem który pasowałoby wygrać i powrócić na dobrą ścieżkę.