" Orzeł Miechowice Małe - LZS Mędrzechów 1:2 (1:1) "

Orzeł: Mateusz Gorla - KRzysztof Łachman (65' Jakub Urban), Andrzej Burzawa, Marek Madejski, Marek Ziemierowski - Józef Kozyra (60' Piotr Baran), Mateusz Koziński, Arkadiusz Urban (60' Piotr Baran), Dominik Giza - Dariusz Kozyra, Paweł Baran.

LZS: Jarosław Dynak - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Paweł Świętochowski - Bartłomiej Krupa (46' Piotr Łabuz), Mateusz Marzec (72' Krystian Broda) Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara (69' Konrad Czupryna) - Bartłomiej Rachmaciej (55' Piotr Kaczor), Krzysztof Rojowski.

1:2 Mateusz Marzec (rzut karny) - 64 min

Dawid Kogut (Żabno)
Damian Ścibior
Przemysław Wnęk

Widzów: 150

19 Maj 2019 roku. To wtedy po raz ostatni nasza drużyna zdobyła punkty w meczu ligowym pokonując 6:1 Olimpię Biskupice Radłowskie. Od tego czasu do niedzieli minęło 455 dni dlatego wygrana w Miechowicach Małych tak dobrze smakuje. Tym bardziej, że mędrzechowianie do tego spotkania przystąpili bez kilku podstawowych graczy. Zabrakło Marcina Bożka, Wojciecha Foszcza, a dopiero z ławki wszedł Piotr Łabuz. Między słupki wrócił Jarosław Dynak. Ustawienie podobne do tego w Wietrzychowicach, a z przodu 18 i 17 latek którzy mieli nękać doświadczonych zawodników gospodarzy.

Orzeł podbudowany remisem w Szarwarku od początku ruszył do ataku i wydawało się, że mędrzechowian czeka mega ciężka przeprawa. Już w 5 minucie największy na boisku Dariusz Kozyra przepychał się w polu karnym z Radosławem Wolińskim który fauluje rywala i miejscowi mają rzut karny. Intencje Pawła Barana wyczuł Jarosław Dynak ale piłka po rękach golkipera wpadła do naszej siatki. Po początku dla gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Szczególnie aktywny był Krzysztof Rojowski który w pierwszej połowię mógł nawet ustrzelić hat-tricka. Na nasze nieszczęście był nieskuteczny dwukrotnie nie wykorzystując sytuacji sam na sam. W 30 minucie w końcu pokonał Mateusza Gorlę dobijając z linii bramkowej wcześniejsze uderzenie Bartłomieja Rachmacieja. Do przerwy remisowo.

Druga część meczu oglądanego przez sporą liczbę kibiców nie przyniosła wielu bramek ale emocji nie zabrakło. Szczególnie ciekawie zrobiło się od 64 minuty. Wtedy w polu karnym faulowany został Krzysztof Rojowski, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Marzec choć podobnie jak nasz bramkarz przy pierwszym karnym bliski obrony był także Mateusz Gorla. Prowadzenie LZS'u i szansę na punkty znów wzrosły. W 70 minucie dobrą okazję miał Piotr Łabuz ale bramkarz Orła był górą. 10 minut przed końcem mecz mógł zamknąć Tomasz Tabor lecz zamiast strzelać próbował szukać jeszcze podania do Piotra Kaczora. W ostatnich minutach miejscowi byli bliscy wyrównania. Najpierw uderzenie z rzutu wolnego z 18 metrów świetnie wybronił Jarosław Dynak, a chwile potem mieliśmy jeszcze więcej szczęścia bo piłka trafiła w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i długo wyczekiwane 3 punkty wreszcie pojechały do Mędrzechowa.

Po niezłym meczu w Wietrzychowicach i słabej grze z Radłovią udało się ograć Miechowice Małe. Teraz czeka nas pojedynek z Iskrą Dąbrówki Breńskie. Fajnie by było pójść za ciosem i również w tym spotkaniu zapunktować.