4:5 Mateusz Marzec - 74 min (rzut karny)

Maksymilian Żołądź (Żabno)
Mateusz Libera
?????? ??????

Widzów: 100

Kibice którzy licznie stawili się w niedzielę na obiekcie w Oleśnie nie mogli narzekać na nudę. Obie drużyny biegające po boisku postawiły bowiem na ofensywny futbol. Mędrzechowianie do tego meczu przystąpili zaledwie w 11-stu bez żadnego gracza na ławce rezerwowych. Z grających ostatnimi czasy sporo minut zabrakło: Tomasza Tabora, Jakuba Kupca, Wojciecha Starzyka i Łukasza Ziętary którego między słupkami zastąpił nominalny zawodnik z pola Michał Sieradzki - i jak się ostatecznie okazało nie był to jego najlepszy dzień.

Podobnie jak w Grądach rywale bardzo szybko strzelają nam bramkę. W 4 minucie na uderzenie z około 35 metrów decyduje się Mariusz Kądzielawa który zaskakuje źle ustawionego Michała Sieradzkiego i gospodarze otwierają wynik. Kilka minut później było już 2:0 kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony nasz bramkarz "wypluł" piłkę wprost pod nogi Mariusza Ziemiana. Po tym fatalnym początku do głosu doszli już nasi zawodnicy którzy praktycznie do samego końca pierwszej części meczu zdecydowanie przeważali. Bardzo szybko udało się złapać "kontakt". W polu karnym faulowany był Piotr Kaczor, a rzut karny na bramkę zamienił Piotr Łabuz. Później dobrych szans nie wykorzystali Jacek Sieradzki, Radosław Woliński czy Piotr Kaczor. Przed przerwą udało się wyrównać w 36 minucie kiedy to Jacek Sieradzki w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Rzerzuto strzelił nie do obrony.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się już mędrzechowianie, choć to miejscowi po raz drugi w tym meczu objęli prowadzenie. Tuż po wyjściu na boisko na strzał znów z dalekiej odległości zdecydował się Mateusz Marzec i zaskoczony Michał Sieradzki po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. W kolejnych 20 minutach tylko przyjezdni trafiali między słupki. Stan meczu w 50 minucie wyrównał Dawid Bańdo który po podaniu od Radosława Wolińskiego ładnym uderzeniem w długi róg zaskoczył golkipera. Prowadzenie po raz pierwszy tego dnia dał LZS'owi Piotr Kaczor pożytkując podanie od Marcina Bożka. Na 5:3 podwyższył natomiast Jacek Sieradzki uderzając przy słupku z dystansu. Olesno stać było jeszcze na jeden zryw. Na kwadrans przed końcem napastnika miejscowych w polu karnym faulował próbujący ratować całą sytuację Dawid Bańdo i arbiter odgwizdał jedenastkę którą na gola zamienił Mateusz Marzec. Na więcej gospodarzy nie było już stać, no może oprócz strzału z 15 metrów którego w ładnym stylu obronił Michał Sieradzki. W 78 minucie jego brat - Jacek Sieradzki skompletował za to hat-tricka wykorzystując przytomne podanie od Wojciecha Ziętary. Przy golu na 7:4 również brał udział Jacek Sieradzki który wyłuskał piłkę obrońcy podał do Piotra Kaczor, a ten sfinalizował całą akcję strzałem po ziemi ustalając tym samym wynik meczu.

Aż 11 bramek obejrzeli kibice w Oleśnie. Mędrzechowianie strzelili ich siedem, ale niestety stracili zdecydowanie za dużo, zresztą podobnie jak tydzień temu. Jest więc co poprawiać. Najbliższe spotkanie które można określić meczem na szczycie już w środę o godzinie 18:00 z LKS Luszowice.