" Olimpia Biskupice Radłowskie - LZS Mędrzechów 1:3 (1:2) "

Olimpia: Marek Gutej - Patryk Moskal, Łukasz Nasiadka, Norbert Nasiadka, Ireneusz Liro - Paweł Wolański (57' Kamil Kałucki), Józef Knapik, Sebastian Baran, Robert Kosman - Artur Lasota, Michał Tracz (71' Marek Bugajski).

LZS: Paweł Kowal - Mateusz Machaj (60' Krystian Broda), Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Maciej Socha - Marcin Bożek, Jakub Kupiec, Wojciech Woliński - Adam Sieradzki, Piotr Kaczor.

3:1 Wojciech Woliński - 75 min

Daniel Witek (Tarnów)
??????? ???????

Widzów: 100

Przed meczem obawialiśmy się wyprawy do Biskupic Radłowskich gdzie sporo drużyn męczyło się z gospodarzami. Okazało się jednak, że na dużym boisku przy przeszkadzającym w grze upale mędrzechowianie pewnie wygrali. Na ten mecz udało się zaledwie 12 zawodników, z różnych przyczyn zabrakło kilku graczy.

Ogólnie mecz stał na bardzo niskim poziomie. Było dużo niecelnych podań, mało biegania i notorycznie marnowane setki przez naszych zawodników. Początek należał do Olimpii która starała się grać głównie prawą stroną. Zawodnicy gospodarzy fatalnie jednak pudłowali w końcowych momentach akcji. W 12 minucie na bramkę Biskupic z pół woleja uderzał Mateusz Machaj i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Chwile potem pierwszą swoją szansę w tym meczu dostał Adam Sieradzki który w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok bramki. Goście z czasem co raz bardziej atakowali i w ciągu 2 minut zdobyli dwa gole. Najpierw podanie między obrońców spożytkował Adam Sieradzki, a tuż po wznowieniu gry sprytnym strzałem bramkarza zaskoczył Marcin Bożek. Przy drugim golu na bramkę uderzał Zbigniew Ziętara, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Bożka, a gospodarze sugerując się podniesioną przez arbitra bocznego chorągiewką praktycznie stanęli. Sędzia Daniel Witek uznał jednak to trafienie. Biskupice Radłowskie szybko odpowiedziały. Do długiego podania dopadł prawo skrzydłowy i wyprzedzając Macieja Sochę został przez niego sfaulowany w polu karnym. Z jedenastu metrów mocno w poprzeczkę uderzył Sebastian Baran ale to nie był koniec tej akcji bo piłka zagrana została jeszcze w pole karne. Nasi defensorzy tak niefortunnie interweniowali, że futbolówka zmierzała między słupki, na linii dotknął ją głową jeszcze Norbert Nasiadka i było 1:2. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa to prawdziwy popis nieskuteczności naszych graczy. Sam Adam Sieradzki w przeciągu 20 minut zmarnował trzy sytuacje sam na sam. Swoje szanse mięli też inni zawodnicy LZS'u którzy w decydującym momencie nie potrafili skierować piłki między słupki. Gracze Olimpii dostosowali się do poziomu Mędrzechowa i również nie umieli pokonać Pawła Kowala. Po męczarniach wreszcie udało się podwyższyć wynik w 75 minucie. Wtedy to po ładnej i składnej akcji Piotr Kaczor wyłożył piłkę Wojciechowi Wolińskiemu który mocnym strzałem pokonał Marka Guteja. W 82 minucie kolejnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał tym razem Zbigniew Ziętara który mijał obrońców jak tyczki treningowe ale w decydującym momencie przestrzelił obok słupka. Później Piotr Kaczor głową usiłował przelobować golkipera ale ten w ostatniej chwili zdołał wrócić na pozycję. Jeden z graczy gospodarzy w doliczonym już czasie gry bezpośrednio z rzutu rożnego trafił jeszcze w słupek. Chwile potem sędzia zakończył spotkanie.

Nasza drużyna zagrała słaby mecz ale mimo to udało się wywieść trzy punkty z Biskupic Radłowskich. Mędrzechowianie mają szanse powalczyć o 7 miejsce na koniec sezonu ale trzeba jeszcze zdobyć jakieś punkty. Za tydzień będzie jednak o nie niezwykle trudno bo w Mędrzechowie pojawi się lider z Nowej Jastrząbki.