" FC Pawęzów - LZS Mędrzechów 2:1 (2:1) "

FC: Dawid Nytko - Mariusz Wawrzon, Marcin Brożek, Paweł Misiura, Mateusz Kłęk (68' Mateusz Grzymek) - Krzysztof Juza, Daniel Zuzia, Maciej Podlasiewicz, Kamil Chrzęszczyk (81' Mateusz Stelmach) - Mateusz Mędala (46' Karol Oleksy), Mateusz Ludwa.

LZS: Paweł Kowal - Radosław Woliński (46' Wojciech Ziętara), Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Krystian Broda (66' Jarosław Dynak) - Piotr Łabuz, Marcin Bożek, Tomasz Tabor (63' Mateusz Marzec), Wojciech Foszcz, Wojciech Garbarz - Piotr Kaczor (85' Konrad Czupryna).

Marek Kowalik (Żabno)
Mateusz Libera
Sebastian Kieć

Widzów: 40

Na zakończenie kolejki odbyło się spotkanie w Pawęzowie. LZS Mędrzechów po raz pierwszy w historii wystąpił na tym specyficznym, małym i nierównym boisku. Gospodarze którzy w tym sezonie są beniaminkiem już praktycznie zapewnili sobie utrzymanie i w przyszłym sezonie nadal będą występować w A klasie. Inna sytuacja panuje w naszym obozie. Mędrzechowianie punktów potrzebują jak tlenu bo koniec rozgrywek co raz bliżej, a w tabeli nadal tylko 15 pozycja. W Pawęzowie brakło kilku zawodników LZS'u.

Początek spotkania zdecydowanie należał do miejscowych. Już w 9 minucie Mateusz Ludwa oddał strzał z 20 metrów. Defensywa i golkiper gości byli przekonani, że piłka ominie ich bramkę, a ta nieoczekiwanie wturlała się tuż przy słupku - 1:0. W 25 minucie jeden z miejscowych nie trafia 100% sytuacji. W 30 minucie znów wydawało się nie groźna akcja miejscowych ale Mateusz Kłęk zaskakuje Pawła Kowala i gospodarze prowadzą już 2:0. Końcówka spotkania należała już do mędrzechowian. Pawęzów skomplikował sobie nieco sprawę w 37 minucie kiedy to za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Daniel Zuzia. Co ciekawe podobna sytuacja miała miejsce na jesieni w Mędrzechowie bo wtedy beniaminek również po czerwonej kartce musiał sobie radzić w 10-tkę. Tuż przed przerwą żółto-niebiescy wykorzystali grę w przewadze. Ładna akcja Tomasza Tabora z Piotrem Łabuzem który został faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienia pewny ostatnio wykonawca rzutów karnych Marcin Bożek. Do przerwy skromne prowadzenie miejscowych.

Po zmianie stron mędrzechowianie dążyli do wyrównania, a miejscowi groźne kontrowali. Dwa razy dobrze interweniował Paweł Kowal. Po godzinie gry powinien być już remis. Piotr Kaczor wypatrzył zamykającego akcję Marcina Bożka. Piłka zmierzała już do bramki ale Dawid Nytko ofiarną interwencją uratował swój zespół. W 78 minucie jeszcze jedna warta odnotowania akcja mędrzechowian. W zamieszaniu Piotr Kaczor uderzał głową w poprzeczkę, a dobitkę Piotra Łabuza zblokowali defensorzy. Mimo otwartego wyniku już do ostatniego gwizdka kibice goli nie obejrzeli.

W dwóch ostatnich meczach zabrakło bardzo nie wiele by wyszarpać przynajmniej jeden punkt. Fakty są takie, że mędrzechowianie nie poprawili swojego dorobku i są w co raz trudniejszej sytuacji.