" FC Pawęzów - LZS Mędrzechów 2:2 (1:1) "

FC: Dawid Nytko - Paweł Misiura, Dawid Foszt, Hubert Szponder, Mariusz Wawrzon - Mateusz Kłęk, Daniel Zuzia (87' Przemysław Biedroń), Maciej Podlasiewicz, Krzysztof Juza, Karol Oleksy (58' Łukasz Kurek) - Mateusz Mędala (80' Maciej Lis)

LZS: Dariusz Jasak - Wojciech Ziętara, Radosław Woliński, Zbigniew Łos, Grzegorz Jasak - Szymon Tobiasz, Marcin Bożek, Tomasz Tabor, Grzegorz Zapała - Piotr Kaczor.

Mirosław Łuszcz (Żabno)
Jacek Kabat
Mateusz Kaczocha

Widzów: 40

Pawęzów to drużyna która wyraźnie nam leży. W historii mierzyliśmy się z tym rywalem trzykrotnie i za każdym razem były to wyrównane widowiska (remisy: 2:2, 0:0 oraz wygrana Pawęzowa 2:1). W sobotę przed meczem ciężko jednak było o optymizm bo na to spotkanie mędrzechowianie wyszli w dziesiątkę.

Na dodatek już po 30 sekundach 1:0 prowadzili miejscowi. Na strzał decyduje się Mateusz Mędala, piłka na tragicznej murawię odbija się tak niefortunnie, że stojący między słupkami Dariusz Jasak po chwili musi wyciągać ją z siatki. Ten gol zamiast uspokoić gospodarzy to można powiedzieć, że ich uśpił. W 13 minucie rzut rożny dla LZS'u. Dośrodkowanie Marcina Bożka i Zbigniew Łos sprytnym strzałem doprowadza do wyrównania. Chwile potem nasz zespół wyszedł nawet na prowadzenie ale przy golu Piotra Kaczora sędzia dopatrzył się spalonego. W dalszych minutach pierwszej połowy to Pawęzów przycisnął ale nie potrafili oni wykorzystać sytuacji sam na sam czy po dwóch uderzeniach futbolówka trafiała w słupek. Do przerwy remis.

Patrząc na ubiegłotygodniowy scenariusz meczu w Łęgu Tarnowskim wydawało się, że mędrzechowianie opadną szybko z sił grając przypominam nadal o jednego zawodnika mniej od rywali. Mądrze ustawiony zespół gości stawiał jednak długo opór miejscowym. Trzeciej drużynie w tabeli udało się wreszcie dopiąć swego w 71 minucie kiedy Łukasz Kurek po podaniu od kolegi skierował piłkę do pustej bramki. Wynik jednak dalej był sprawą otwartą. W 90 minucie jedna z ostatnich szans LZS'u. Zbigniew Łos dośrodkowuje w pole karne gdzie najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Radosław Woliński pokonując z 10 metrów Dawida Nytko - 2:2. Sędzia doliczył jeszcze kilka minut ale wynik spotkania już się nie zmienił i ambitnie grający zespół Mędrzechowa wyrwał punkt gospodarzowi jednocześnie notując trzeci remis w historii z tym rywalem.