LZS: Paweł Kowal - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Adam Sieradzki, Marcin Bożek, Tomasz Dynak (70' Jakub Musiał), Wojciech Woliński (70' Dawid Bańdo) - Piotr Kaczor, Radosław Woliński.

Czerwona Kartka: Zbigniew Ziętara - 73 minuta.

Maksymilian Żołądź (Żabno)
Grzegorz Mosio
Jacek Kabat

Widzów: 100

W rundzie wiosennej nasza drużyna jak na razie spisuje się bardzo słabo na wyjazdach. Po klęsce w Luszowicach tym razem wysoko przegraliśmy w Słupcu choć długo nic nie zapowiadało aż trzy bramkowej porażki. Zarówno boisko "Strusi" jak i murawa Kłosa po raz kolejny sprzyjały gospodarzom którzy potrafili wykorzystać atut własnego terenu. Do kadry na ten mecz po kontuzji powrócił Jakub Musiał i Dariusz Jasak który tydzień temu po kwadransie gry zmuszony był opuścić boisko.

Spotkanie w Słupcu mogło się dla nas rozpocząć wręcz idealnie. Już w drugiej minucie Radosław Woliński dobrym podaniem wypuścił Adama Sieradzkiego sam na sam z bramkarzem. Niestety nasz skrzydłowy zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie górą był Karol Rysak. Kolejne minuty to próby ataków zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Gospodarze, a konkretniej Radosław Łachut skierował nawet piłkę do siatki ale znajdował się on na pozycji spalonej. Mimo ciekawej gry zbyt wiele nie działo się pod bramkami obu drużyn. Aż do 31 minuty kiedy to Mędrzechowianie wyszli na prowadzenie. Radosław Woliński przytomnie wypatrzył lepiej ustawionego Adama Sieradzkiego który strzałem przy słupku, po palcach golkipera zmieścił piłkę w siatce - 0:1!. Niestety radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo. Już dwie minuty później miejscowi wykonywali rzut wolny. Dośrodkowanie Radosława Łachuta wprost na głowę Mateusza Bartosiaka który z 5 metrów głową pakuje piłkę do bramki - 1:1. Do końca pierwszej połowy nie wiele się już działo.

Po 15 minutach przerwy całkiem licznie zgromadzona publiczność oglądała nadal ciekawy, szybki mecz. Gracze Słupca w 52 minucie wyprowadzili zabójczy kontratak. Marcin Wilk zagrał prostopadłą piłkę między naszych obrońców którzy nie zdążyli dogonić Radosława Łachuta, a ten uderzając obok Pawła Kowala wyprowadził Kłosa na prowadzenie. Kolejne minuty to próba ataków Mędrzechowian które kończyły się na dobrze dysponowanych obrońcach Słupca. W 65 minucie Mateusz Krzysztofik uderzał pod poprzeczkę, na nasze szczęście dobrze interweniował Paweł Kowal. W 70 minucie znów powinien być remis. Wprowadzony chwile wcześniej Jakub Musiał ze środka dogrywa do Radosława Wolińskiego, a ten znajduje jeszcze podaniem Piotra Kaczora. Nasz napastnik uderza, bramkarz odbija futbolówkę przez siebie, a nabiegający na nią Dawid Bańdo w idealnej sytuacji trafia tylko w boczną siatkę. Zamiast odrobienia strat chwile potem nadchodzi kluczowy dla końcówki meczu fragment. Marcin Wilk wyłuskał piłkę Zbigniewowi Ziętarze który po chwili fauluje wychodzącego sam na sam pomocnika miejscowych. Sędzia Żołądź bez wahania pokazuje kapitanowi gości czerwoną kartkę i ostatni kwadrans musimy grać w dziesiątkę. Sytuacja ta wyraźnie podcięła skrzydła naszym zawodnikom którzy w ofensywie za wiele nie mogli już zdziałać. Natomiast grający w przewadze gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym do pustej bramki pzymierzył Mateusz Krzysztofik, a w 88 minucie rzut karny po faulu Marcina Bożka na gola zamienił Michał Mikoś. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Słupca

Spotkanie mogła się dla nas ułożyć dużo lepiej. Niewykorzystana 100% sytuacja przy wyniku 2:1 i czerwona kartka dla stopera LZS'u przesądziły o porażce z dobrze grającym Kłosem. Kolejny wyjazd czeka nas 30 kwietnia do Konar gdzie pasowałoby już zapunktować. Najpierw przed nami jednak przerwa świąteczna, a kolejny mecz w Mędrzechowie za dwa tygodnie z zamykającymi tabele Ilkowicami.