" Kłos Słupiec - LZS Mędrzechów 1:1 (1:0) "

Kłos: Karol Rysak - Tomasz Struzik, Dariusz Wrona, Mariusz Zaliński, Michał Mikoś (46' Łukasz Podkładek) - Kamil Koczwański, Janusz Łachut, Rafał Strycharz, Dawid Tęczar, Damian Wróbel (77' Hubert Kowal) - Radosław Łachut.

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Radosław Woliński, Krystian Broda - Dawid Bańdo, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Michał Sieradzki, Jakub Kupiec - Piotr Kaczor.

Maksymilian Żołądź (Żabno)
Bogusław Mecnarowski
Jakub Magiera

Widzów: 50

Na zakończenie 15 kolejki w Słupcu doszło do pojedynku drużyn które obecnie zmagają się z wieloma problemami. Kłos oprócz wygranej walkowerem z Dąbrovią II i zamykającym tabele Powiślem w ostatnich tygodniach ponosił wysokie porażki. Mędrzechowianie natomiast po ostatnim meczu z Zalipiem jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuacje kadrową. Za nadmiar żółtych kartek pauzować musieli Łukasz Łabuz, Zbigniew Ziętara i Wojciech Ziętara. Na meczu nie pojawił się również regularnie ostatnią grający Piotr Łabuz. W związku z tym w całym spotkaniu wystąpili m.in. mający dotychczas niewiele minut na boisku Dawid Bańdo czy Jakub Kupiec. Przemeblowana została też defensywa w której jako stoper zagrał Radosław Woliński.

Na nierównym boisku w Słupcu od początku obu zespołom brakowało tzw. zadziorności. Większość akcji kończyło się niedokładnym podaniem, lub przechwytem przez przeciwników. Długo nic wartego odnotowania pod bramkami więc się nie działo. Nasza drużyna starała się korzystać z dalekich wyrzutów z autu przez Krystiana Brodę ale miejscowi wygrywali wszystkie pojedynki główkowe. Właśnie po jednym z takich autów Słupiec wyszedł z zabójczą kontrą. Piłka z prawej strony boiska została dośrodkowana na długi słupek gdzie 17-letni Kamil Koczwański strzałem głową otworzył wynik spotkania. W odpowiedzi próbowali uderzać Jakub Kupiec i Marcin Bożek ale pewny tego dnia Karol Rysak nie dał się zaskoczyć. Do przerwy więc skromne prowadzenie gospodarzy.

W drugiej połowie co raz lepiej zaczęli grać mędrzechowianie którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. W 55 minucie na lewym skrzydle dobrze drybluje Dawid Bańdo i wrzuca futbolówkę w pole karne. Piłka dość szczęśliwie spada pod nogi Jacka Sieradzkiego który z metra pakuje ją do pustej bramki. To siódmy gol 16-latka w tym sezonie. Gracze Słupca w ostatnich dwóch kwadransach stwarzali jakiekolwiek zagrożenie tylko po przez uderzenia Radosława Łachuta z dystansu. Strzały pewnie wyłapywał jednak Łukasz Ziętara, a raz odbił futbolówkę która nieznacznie minęła słupek. Dużo lepsze okazje mieli goście. W 66 minucie na rajd zdecydował się Jacek Sieradzki ale jego strzał obronił Karol Rysak. Bramkarz Kłosa był też górą w pojedynku z Piotrem Kaczorem. Głową próbował natomiast Jakub Kupiec ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Mecz zakończył się więc podziałem punktów który bardziej powinien ucieszyć Słupiec bo to zawodnicy LZS'u byli bliżsi dobycia zwycięskiego gola.

Tym o to sposobem mędrzechowianie zresztą tak samo jak ich niedzielni przeciwnicy remisują pierwsze spotkanie w sezonie. Za tydzień już ostatni pojedynek na jesień. Początkowo mecz miał być rozegrane w Luszowicach ale na prośbę tamtejszej drużyny odbędzie się on w Mędrzechowie, o godzinie 13:00.