" LKS Wietrzychowice - LZS Mędrzechów 2:1 (1:1) "

LKS: Grzegorz Żurek - Miłosz Opiła, Marcin Tułacz, Łukasz Bratko, Kazimierz Jesionka (60' Kamil Wrona) - Michał Nowak, Grzegorz Lechowicz, Artur Wróbel (70' Jakub Nowak), Tomasz Kita (60' Grzegorz Marek) - Paweł Janik, Damian Grajdura.

LZS: Jarosław Dynak - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Paweł Świętochowski (68' Krystian Broda) - Wojciech Foszcz (60' Bartłomiej Krupa), Marcin Bożek, Tomasz Tabor, Piotr Łabuz - Mateusz Marzec (60' Bartłomiej Rachmaciej), Krzysztof Rojowski.

Paweł Gmyrek (Żabno)
Marek Kowalik
Przemysław Wnęk

Widzów: 100

W pierwszej kolejce nowego sezonu mędrzechowianie nie potrafili zapunktować i podobnie jak poprzednie rozgrywki, te również zaczynają od porażki. Inauguracyjny mecz pokazał jednak, że zespół LZS'u zmierza w dobrym kierunku. Przede wszystkim w tym sezonie nie powinno być już problemów kadrowych co w ostatnich latach było naszą największą bolączką. W Wietrzychowicach do dyspozycji zgłosiło się 16 graczy, a trzeba zaznaczyć, że zabrakło jeszcze kilku doświadczonych piłkarzy i dwóch młodzieżowców. Sama gra w porównaniu do tej z jesieni również była zdecydowanie lepsza. Niestety najważniejsza statystyka tego dnia czyli wynik spotkania był korzystniejszy dla miejscowych.

Wietrzychowice przed sezonem dokonały kilku ciekawych transferów i zapewne w obecnych rozgrywkach powalczą o coś więcej niż tylko utrzymanie. Miejscowi od samego początku ruszyli do ataków ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego w bramce Jarosława Dynaka. Po kwadransie, gra przeniosła się głównie w środkowe rejony boiska. Pierwszego gola w A klasie Żabno - sezon 2020/2021 zdobył Tomasz Kita. W 35 minucie będąc w polu karnym zatrzymał sobie piłkę ręką, wykorzystując po chwili bierność naszych zawodników i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Mędrzechowianie mieli w tej sytuacji ogromne pretensje do arbitrów którzy jednak nie dopatrzyli się przewinienia i uznali tego kontrowersyjnego gola. Na szczęście stracona bramka pozytywnie podziałała na zespół gości. Aktywny z przodu Krzysztof Rojowski najpierw uderzał w boczną siatkę, a tuż przed przerwą przyczynił się do wyrównania. Wszystko rozpoczął Piotr Łabuz który wyłuskał piłkę rywalowi, przebiegł kilkanaście metrów i podał do Rojowskiego. Napastnik LZS'u oddał strzał do pustej bramki, a próbujący jeszcze ratować całą sytuację Łukasz Bratko sam ulokował futbolówkę we własnej siatce. Do przerwy wynik remisowy.

Na drugą część pojedynku mędrzechowianie nie wyszli należycie skoncentrowani i szybko dostali drugi cios. Niepotrzebna strata około 30 metrów od naszej bramki, faul i miejscowi mieli rzut wolny. Dośrodkowanie Michała Nowaka i błąd w kryciu wykorzystuje Grzegorz Lechowicz finalizując wrzutkę celnym strzałem głową. Od tego momentu Wietrzychowice znów miały komfort przewagi jednego gola. Te prowadzenie starały się jeszcze podwyższyć i kilka razy byli naprawdę blisko. Znów dobrze między słupkami spisywał się Jarosław Dynak ratując zespół LZS'u. W 75 minucie powinno być 3:1 ale po podaniu Damiana Grajdury do Pawła Janika ten drugi fatalnie skiksował z kilku metrów. W ostatnim kwadransie gry mędrzechowianie postawili wszystko na jedną kartę i kilkukrotnie pędzili w przewadze na bramkę rywali. Brakowało jednak tego decydującego podania, czy dokładnego strzału. Najbliżej gola wyrównującego był Bartłomiej Krupa ale piłka po jego mocnym uderzeniu minęła słupek. Na więcej przyjezdnych nie było już stać i mecz zakończył się minimalną wygraną Wietrzychowic.

Mimo porażki więcej z tego pojedynku możemy wyciągnąć plusów niż minusów. Wygląda na to, że kryzys mamy już za sobą i teraz powinno być już tylko lepiej. Za tydzień druga szansa na przełamanie. Na własnym stadionie zagramy z Radłovią II Radłów.