" LKS Wietrzychowice - LZS Mędrzechów 1:0 (0:0) "

LKS: Rafał Kowal - Łukasz Bratko, Marcin Tułacz, Miłosz Opiła, Tomasz Kita (60' Andrzej Burzawa) - Artur Wróbel, Grzegorz Lechowicz, Jakub Nowak (60' Kamil Dymon) Michał Nowak, Bartłomiej Wilkosz (85' Mikołaj Wilkosz) - Damian Grajdura.

LZS: Łukasz Ziętara - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak (46' Krystian Broda), Wojciech Garbarz - Piotr Łabuz, Zbigniew Łos (65' Szymon Tobiasz), Tomasz Tabor, Mateusz Marzec, Wojciech Ziętara - Kamil Filipski.

Tomasz Nowak (Żabno)
Mateusz Kaczocha
Grzegorz Smolik

Widzów: 30

W ostatnich latach z Wietrzychowic wracaliśmy na tarczy. Miejscowa drużyna to solidny zespół który zarówno ostatni jak i obecny sezon może zaliczać do udanych. Rok temu przegraliśmy tam nieznacznie 2:1. W sobotę również wynik do końca był otwartą sprawą i na koniec ponownie jedną bramkę więcej strzelił LKS. Do Wietrzychowic jedziemy w 15-osobowym składzie. Oczywiście jak to ostatnio bywa brakło kilku graczy m.in. Marcina Bożka czy Piotra Kaczora czyli strzelców bramek z wygranego spotkania z Wolą Radłowską.

Początek pojedynku to wyraźna przewaga gospodarzy którzy dążyli do szybkiego otwarcia wyniku. Groźne dośrodkowania w pole karne zasypywały naszą defensywę ale gracze miejscowych pudłowali. W 20 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Grajdura, minął już naszego bramkarza ale piłkę zmierzającą do pustej bramki z linii klatką piersiową wybił Radosław Woliński. Mędrzechowianie próbowali głównie strzałów z dystansu których autorami byli Mateusz Marzec czy Kamil Filipski ale pewnie interweniował Rafał Kowal. Do przerwy bez goli.

Po zmianie stron działo się już dużo więcej. To goście bardzo szybko mogli/powinni wyjść na prowadzenie. W 51 minucie świetna, indywidualna akcja Zbigniewa Łosa który mija trzech rywali i oddaje strzał. Piłka trafia w poprzeczkę, a następnie ląduje na 10 metrze gdzie dobrze ustawiony Kamil Filipski dobija ale futbolówka tym razem trafia w nogi bramkarza. Dużo szczęścia miała ekipa miejscowych i nadal mamy remis. Remis który nie utrzymywał się zbyt długo. 10 minut później podobna akcja pod bramką LZS'u. Uderzenie przed siebie odbija Łukasz Ziętara, ale przy dobitce Grzegorza Lechowicza jest już bezradny - 1:0. Jak się potem okazało był to jedyny gol w tym dniu na stadionie w Wietrzychowicach. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie w ostatnim kwadransie ale Damian Grajdura zmarnował dwie doskonałe szansę. Mędrzechowianie również próbowali i również pudłowali. Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Wojciech Ziętara który po dośrodkowania od Mateusza Marca z kilka metrów przeniósł piłkę głową nad poprzeczką.

Co najmniej jeden punkt był do wywiezienia z Wietrzychowic. Zawiodła skuteczność nad którą trzeba popracować. Na plus wreszcie fakt, że pojechaliśmy na wyjazd w solidnym składzie i rywale łatwo punktów nie zdobyli jak to ostatnio bywało. Kolejny pojedynek u siebie z Unią Niedomice.