" LUKS Wola Radłowska - LZS Mędrzechów 1:3 (1:2) "

LUKS: Marcin Krawczyk - Grzegorz Baran, Rafał Baranowski, Marcin Dumański (46' Tomasz Różański), Kudła (46' Lisowski, 83' Przybyła) - Szwiec, Kaczówka, Szymon Kuczek, Zdzisław Mierzwa - Dawid Bysiek, Cichy (75' Norbert Smoleń).

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Maciej Socha (75' Mateusz Machaj) - Wojciech Woliński, Marcin Bożek, Jakub Kupiec, Mateusz Gabiga, Dawid Bańdo - Piotr Kaczor.

Czerwona kartka (druga żółta): Jakub Kupiec - 70 min.

Michał Wojnarowski (Tarnów)
??????? ???????

Widzów: 50

Seniorzy notują drugą porażkę z rzędu. Potwierdziło się, że Wola Radłowska to bardzo niewygodny dla nas rywal z którym jeszcze ani razu nie wywalczyliśmy punktów. W sobotę na porażkę LZS'u złożyło się wiele czynników: spore osłabienia w składzie, brak szczęścia ale przede wszystkim bardzo słaba praca sędziego który obiektywnie patrząc swoimi błędnymi decyzjami skrzywdził nasz zespół. Za kartki w tym dniu pauzować musiał Michał Sieradzki. Z powodu kontuzji dłuższa absencja czeka Adama Sieradzkiego, Wojciecha Ziętarę i Tomasza Sobczyka. Szansę gry w pierwszym składzie otrzymał Maciej Socha i przebywający za granicą Mateusz Gabiga który akurat był w Polsce na weekend. Dodatkowo nastąpiła istotna zmiana w bramce. Między słupkami stanął Łukasz Ziętara, a na ostatnie pół godziny w polu zagrał Paweł Kowal.

W tym dość eksperymentalnym składzie na początku meczu spisywaliśmy się całkiem dobrze. Przy odrobinie szczęścia w 7 minucie mogło być 0:1. Po zamieszaniu głową piłkę do bramki kierował Dawid Bańdo ale ta pechowo odbiła się od nierówności i ostatecznie została wybita przez obrońcę. Optyczną przewagę posiadali przyjezdni ale nic wielkiego z tego nie wynikało. Dużo lepsze sytuacje stwarzali sobie miejscowi. Ich napastnik Dawid Bysiek najpierw w dogodnej sytuacji przestrzelił nad poprzeczką, a w końcówce pierwszej połowy przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Ziętarą. Ostatecznie do przerwy po wyrównanym meczu jest bezbramkowy remis.

Po zmianie stron dotychczas dość poprawnie sędziujący te zawody Michał Wojnarowski wyraźnie przestał panować nad meczem. Niestety tracimy bardzo szybko bramkę na 1:0. W polu karnym według arbitra przez Macieja Soche faulowany jest Szymon Kuczek i mamy jedenastkę. No na upartego arbiter miał prawo odgwizdać ten rzut karny bo był kontakt między zawodnikami ale powinien być w takim razie konsekwentny i chwile potem pokazać na wapno pod drugą bramką. Zaznaczmy jednak najpierw, że sam poszkodowany kapitan LUKS'u dał prowadzenie swojemu zespołowi. W 62 minucie miała miejsce wspomniana przed chwilą kontrowersyjna sytuacja. W polu karnym wychodzącego sam na sam z bramkarzem Piotra Kaczora przewrócił obrońca. Mimo ogromnych protestów sędzia z Tarnowa nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego, a mógł nawet ukarać defensora czerwoną kartką. Zamiast wyrównania chwile potem znów po wątpliwym rzucie wolnym aktywny Szymon Kuczek mocnym strzałem pokonuje Łukasza Ziętarę. Ostatnie minuty meczu to znów popis arbitra który szastał kartkami na prawo i lewo nawet wtedy gdy nie powinien. Dostało się m.in. Jakubowi Kupcowi który w konsekwencji dwóch 'żółtek' musiał opuścić boisko. Grając w osłabieniu po zamieszaniach w polu karnym mogliśmy złapać kontakt ale nikt nie potrafił skierować futbolówki do siatki. Gospodarze też mieli swoje okazje lecz albo dobrze bronił nasz bramkarz albo gdy piłka już leciała do bramki w ostatniej chwili z linii wybił ją Zbigniew Ziętara. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:0.

Szkoda, że widowisko zepsuli sędziowie którzy popełniali zdecydowanie za dużo błędów podejmując przy tym niezrozumiałe decyzję. Oczywiście trzeba też zaznaczyć, że mędrzechowianie zagrali słaby mecz co potrafili wykorzystać gracze z Woli Radłowskiej.