" LUKS Wola Radłowska - LZS Mędrzechów 2:0 (0:0) "

LUKS: Michał Szwiec - Rafał Baranowski, Grzegorz Baran, Tomasz Szwiec, Sebastian Kudła - Dominik Sumyk, Adrian Sroka, Szymon Kuczek, Kamil Bysiek - Krzysztof Smoleń, Rafał Wajnbrener.

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Wojciech Ziętara - Dawid Bańdo, Radosław Woliński (80' Grzegorz Orszulak), Tomasz Tabor, Michał Sieradzki - Łukasz Łabuz, Piotr Kaczor (65' Adam Sieradzki).

Bogusław Mecnarowski (Żabno)
Jacek Kabat
Grzegorz Mosio

Widzów: 50

Wola Radłowska to drużyna która wyraźnie nam nie leży. Na cztery wyjazdowe pojedynki z tym rywalem w miejscowości pod Radłowem nie zdobyliśmy ani jednego punkciku - bramki 12:4. Niedzielna przeprawa również nie należała do łatwych choć długo losy spotkania nie były rozstrzygnięte. W składzie na ten mecz brakowało Marcina Bożka, Piotra Łabuza, Krystiana Brody, Jacka Sieradzkiego i Krystiana Witaszka. Po kontuzji na boisku pojawił się za to Adam Sieradzki, z za granicy wrócili też Grzegorz Orszulak i Paweł Kowal.

Po dość mocnych opadach deszczu pojedynek rozgrywany był na grząskiej ale i tak ładnie przygotowanej murawie. Pierwsza połowa tak na prawdę nie dostarczyła niewielkiej grupie kibiców zbyt wielu emocji. Z naszej strony groźnie strzelali Łukasz Łabuz i Dawid Bańdo ale bramkarz gospodarzy był mocnym punktem swojej drużyny. Dość przypadkowo po rzucie wolnym piłka trafiła też na głowę Piotra Kaczora który z kilku metrów minimalnie przestrzelił. Wola Radłowska również usiłowała zagrozić bramce Łukasza Ziętary ale do przerwy golkiper LZS'u nie miał zbyt wiele roboty.

W drugiej połowię trzeba już otwarcie przyznać, że stroną przeważającą był zespół prowadzony przez trenera Stanisława Kroka. Miejscowi przeprowadzali sporo groźnych akcji i w tym okresie gry nasz golkiper miał już pełne ręce roboty. Gospodarze próbowali też licznych strzałów z rzutów wolnych ale bramkowało im precyzji. Natomiast po drugiej stronie boiska już tak wiele się nie działo. Kilka strzałów nie sprawiło większych problemów Michałowi Szwiecowi. W 77 minucie gospodarze wreszcie znaleźli sposób na rozmontowanie defensywy LZS'u. Akcja z prawej strony, uderzenie zostaje zblokowane przez naszych obrońców. Niestety futbolówka spada wprost pod nogi nadbiegającego Szymona Kuczka który w pełnym biegu pokonuje naszego bramkarza. Zawodnikom LUKS'u wyraźnie ulżyło po tym golu i zaczęli grać jeszcze rozważniej. W 88 minucie z rzutu wolnego Szymon Kuczek wstrzelił piłkę w pole karne, a Krzysztof Smoleń z kilku metrów tylko musną futbolówkę która wpadła obok słupka - 2:0. Wiadomo było, że 3 punkty zgarnie ekipa Woli Radłowskiej. W doliczonym czasie gry jeden z gospodarzy mógł podwyższyć na 3:0 ale nie zdołał z około 30 metrów trafić do naszej pustej bramki.

Remis na tym jakże trudnym dla nas terenie pewnie każdy brał by w ciemno niestety po raz kolejny nie udało się wywalczyć nawet jednego oczka. W A klasie Żabno nie ma czasu na odpoczynek, już w środę czeka nas mecz z ostatnią drużyną z czołówki - Dabrovią II.