" LUKS Zalipie - LZS Mędrzechów 0:0 (0:0) "

LUKS: Mateusz Dymon - Dariusz Misiaszek, Krzysztof Smoła, Dawid Stec, Roman Majchrowski - Paweł Lizak (73' Dawid Dymon), Marcin Pieroń, Wojciech Lizak, Mateusz Bąk, Wojciech Kruk (60' Michał Słota) - Grzegorz Kaczówka (43' Mateusz Kaczówka).

LZS: Łukasz Ziętara - Wojciech Ziętara, Dariusz Jasak, Radosław Woliński, Grzegorz Jasak - Dawid Bańdo, Tomasz Dynak, Krystian Broda, Marcin Bożek, Piotr Kaczor - Adam Sieradzki.

Dawid Kogut (Żabno)
Bogusław Mecnarowski
Rafał Mrówka

Widzów: 80

Do Zalipia gdzie na specyficznym, małym boisku zawsze gra się bardzo ciężko pojechaliśmy zaledwie w jedenastu. Z różnych przyczyn zabrakło: Jarosława Dynaka, Jakuba Kupca, Wojciecha Wolińskiego, Krystiana Witaszka i pauzującego ostatni mecz za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu - Zbigniewa Ziętary. Całe 90 minut musieli wytrzymać ostatnio niewiele grający: Dawid Bańdo, Krystian Broda czy Tomasz Dynak. Na boisko wrócił też pauzujący za kartki Wojciech Ziętara.

Mecz rozgrywany był w bardzo ciężkich warunkach pogodowych przy wysokiej temperaturze. W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szansę na zdobycie gola. W 22 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Radosława Wolińskiego który z 7 metrów uderzył mocno w stronę bramki. W ogromnym zamieszaniu ostatecznie futbolówkę zdołał odbić bramkarz. W odpowiedzi skrzydłowy Zalipia stanął przed szansą pokonania Łukasza Ziętary, ale nasz golkiper odbił piłkę na rzut rożny. W 35 minucie nieporozumienie w szeregach obronnych LZS'u, na szczęście Grzegorz Kaczówka w sytuacji sam na sam nie trafia w bramkę. Do przerwy 0:0.

W drugie 45 minut lepiej weszli przyjezdni którzy cały czas znajdowali się na połowie przeciwnika. Brakowało jednak decydującego podania otwierającego drogę do bramki. Mędrzechowianie próbowali też strzałów z dystansu które nie miały prawa zaskoczyć jednak Mateusz Dymona. Z czasem inicjatywę zaczęła przejmować drużyna Zalipia. W 65 minucie błąd popełnia Radosław Woliński któremu piłkę wyłuskał Wojciech Lizak. Napastnik LUKS'u popędził w stronę naszej bramki i mając przed sobą tylko Łukasza Ziętarę trafił w słupek. W odpowiedzi po indywidualnej akcji Wojciech Ziętara strzelił zbyt lekko. Ostatnią szansę dla gości miał Piotr Kaczor który po podaniu od Dawida Bańdo pośpieszył się ze strzałem i nieczysto trafił w piłkę. Ostatnie minuty to napór miejscowych którzy bliscy byli zdobycia zwycięskiej bramki. M.in. po rzucie rożnym stojący obok słupka Grzegorz Jasak wybił futbolówkę z linii bramkowej. Ostatecznie mędrzechowianom udało się powstrzymać rywali.

Należy uszanować ten punkt zdobyty na bardzo ciężkim terenie. Nie przegraliśmy tylko dzięki zaangażowaniu i koncentracji do końcowego gwizdka. Za tydzień wracamy na własny stadion gdzie podejmować będziemy nieoczekiwanego lidera którym po dwóch kolejkach jest Kłos Słupiec. Wreszcie do gry powinni być gotowi wszyscy nasi zawodnicy co może sprawić, że będziemy drużyną mającą dużo więcej atutów