" LUKS Zalipie - LZS Mędrzechów 0:2 (0:1) "

LUKS: Mateusz Dymon - Mariusz Piątek, Dawid Stec, Dawid Dymon, Adam Halejcio - Paweł Lizak, Patryk Kiełbasa, Wocjech Kruk (70' Krzysztof Smoła), Tomasz Wnęk (80' Łukasz Smoła) - Wojciech Lizak, Mateusz Bąk.

LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Jakub Kupiec, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek - Piotr Kaczor.

Mariusz Świętek (Żabno)
Rafał Mrówka
Jakub Magiera

Widzów: 80

Mimo ostatnio słabszej formy rywali do Zalipia seniorzy jechali nastawieni na mega ciężki bój. Tym bardziej, że w poprzednich czterech latach na tym trudnym terenie tylko raz udało się zremisować, a aż trzykrotnie wygrywali zawodnicy z Malowanej Wsi. Na dodatek tuż przed spotkaniem okazało się, że mędrzechowianie nie uzbierają nawet 11 zawodników. Z różnych przyczyn zabrakło Dawida Bańdo, Tomasza Tabora, Wojciecha Starzyka, Krystiana Brody i Michała Sieradzkiego. Kontuzjowanego Łukasza Ziętarę między słupkami zastąpił już trzeci zawodnik z pola w tym sezonie - Dariusz Jasak.

Gracze LZS'u postawili na doświadczenie w szeregach defensywnych - m.in. dwóch stoperów Zbigniew Ziętara i Radosław Woliński. Za ofensywę odpowiadali za to szybcy skrzydłowi: Piotr Łabuz, Jacek Sieradzki i grający z kontuzją na samej szpicy Piotr Kaczor. Zalipie wiedząc o problemach kadrowych gości szybko chciało otworzyć wynik. W 8 minucie strzał Wojciecha Lizaka z 17 metrów trafił w słupek. I jak się okazało była to najgroźniejsza sytuacja w tym meczu dla miejscowych. W pierwszej połowie próbowali oni jeszcze kilku strzałów które mijały bramkę LZS'u lub pewnie radził sobie z nimi nasz bramkarz. Mędrzechowianie nastawieni na grę z kontry co jakiś czas znajdowali się w polu karnym ale brakowało tego ostatniego podania. Worek z bramkami rozwiązał się w 39 minucie. Wtedy to rzut rożny miało Zalipie, Jakub Kupiec przejął futbolówką i długim podaniem uruchomił dynamicznego Jacka Sieradzkiego. Nasz młody zawodnik regularnie ostatnio strzelający gole wpadł na prędkości w pole karne i uderzeniem po ziemi nie dał szans Mateuszowi Dymonowi. Chwile potem powinno być już 2:0, kiedy to Piotr Kaczor w doskonałej sytuacji z kilku metrów nie trafił w światło bramki. To jednak mądrze ustawieni przyjezdni i tak schodzili na przerwę ze skromną zaliczką.

Pewnie większości obserwatorom wydawało się, że grający jednego zawodnika mniej goście w drugiej połowię opadną z sił. Nic takiego jednak się nie wydarzyło. Mało tego, w 50 minucie po kolejnej kontrze gracze LZS'u wyszli na prowadzenie. Świetnie podanie w uliczkę od Piotra Łabuza otrzymał Piotr Kaczor który sprytnym strzałem z popularnego "karola" umieścił piłkę w siatce - 0:2. Kompletnie nie radzący sobie gospodarze aż do samego końca spotkania bili głową w mur. Nasza defensywa umiejętnie spowalniała grę, regularnie oddalając zagrożenie od bramki Dariusza Jasaka który jak już musiał interweniować to robił to bez zarzutu. I tym o to sposobem mędrzechowianie dość pewnie i zasłużenie wywieźli 3 punkty z Zalipia.

Konsekwentna gra okazała się kluczem do sukcesu. Mimo, że wygraną w Malowanej Wsi w takim składzie należy uznać za spory sukces to trzeba zaznaczyć, że drużynie walczącej o czołowe lokaty nie wypada jechać na spotkanie w dziesiątkę. Oby do takich sytuacji dochodziło jak najrzadziej. W przedostatniej kolejce czeka nas prawdziwy hit. Wyjątkowo w piątek LZS Mędrzechów na własnym stadionie podejmować będzie Ikar Odporyszów. Są to zespoły które w rundzie wiosennej zdobyły najwięcej punktów (po 31).