LUKS: Mateusz Dymon - Roman Majchrowski (85' Łukasz Ruta), Dawid Stec, Mariusz Szczygieł, Adam Halejcio - Damian Herduś, Mateusz Bąk (70' Krzysztof Smoła), Tomasz Wnęk (65' Paweł Lizak), Wojciech Lizak - Dawid Dymon (75' Łukasz Wnęk), Maksymilian Bąk (82' Łukasz Smoła).

LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Tomasz Tabor, Dawid Bańdo, Jacek Sieradzki (83' Bartłomiej Krupa) - Piotr Kaczor, Damian Tryliński.

Krzysztof Szyszka (Żabno)
Paweł Gmyrek
Paweł Magiera

Widzów: 70

Szybko po blamażu z Luszowicami podnieśli się nasi gracze którzy już w środę zagrali całkiem niezłe spotkanie i zasłużenie zgarnęli 3 punkty. Do tego spotkania przystąpiliśmy w mocno odmienionym składzie w porównaniu do pojedynku ze 'strusiami'. W bramce Łukasza Ziętarę zastąpił zawodnik z pola - Dariusz Jasak który już jednak kilka razy awaryjnie stawał między słupkami. W środku pola wystąpili Tomasz Tabor i Dawid Bańdo w miejsce kontuzjowanego Marcina Bożka. Po skrzydle biegał nieobecny ostatnio Piotr Łabuz, a na ataku grał nasz nowy nabytek Damian Tryliński. Jest to 29 letni napastnik wypożyczony z drużyny LKS Uszew która występuje w A klasie Brzesko. Kibicom już przedstawił się on w niedawno rozegranym Pucharze Wójta gdzie strzelił dla nas 7 z 10 bramek. Poza tym na ostatnie minuty wszedł Bartłomiej Krupa (20 lat) który wcześniej nie był zawodnikiem żadnego klubu.

Od pierwszego gwizdka sędziego mocno zmotywowani mędrzechowianie "siedli" na drużynie gospodarzy. Okazji do strzelenia goli nie brakowało ale długo piłka nie chciała wpaść do bramki. W 15 minucie zamykający akcję Piotr Kaczor trafił tylko w słupek. Bliscy szczęścia byli też nasi gracze po uderzeniach z rzutów wolnych i dystansu ale nadal wynik brzmiał 0:0. Zalipie od czasu do czasu wyprowadziło kontry jednak nie były one jakoś mega groźne. Najwięcej działo się w samej końcówce pierwszej połowy. W 42 minucie błąd popełnia Mateusz Dymon który wypuszcza piłkę z rąk, dopada do niej Piotr Kaczor po chwili trafiając do pustaka z około 16 metra - 0:1. Z tego prowadzenia goście nie cieszyli się zbyt długo. Szybko rozegrany rzut wolny miejscowych, dośrodkowanie w pole karne i Mariusz Szczygieł strzałem głową doprowadza do remisu.

Głupio stracona bramka przed przerwą podziałała mobilizująco na nasz zespół który tuż po zmianie stron znów wyszedł na prowadzenie. Z rzutu wolnego uderza Radosław Woliński, bramkarz raz odbija piłką przed siebie, drugi raz broni strzał Tomasza Tabora ale w końcu Damian Tryliński pakuje ją do siatki - 1:2. Przez kolejny kwadrans aż do około 75 minuty mędrzechowianie spokojnie kontrolują spotkanie. Jeszcze więcej spokoju dała trzecia bramka z 65 minuty. Tym razem Mateusza Dymona uprzedził Piotr Łabuz któremu pozostało skierować futbolówkę do pustej bramki. Gracze z "Malowanej Wsi" nie mając nic do stracenia przycisnęli w końcówce trochę nerwowo grających gości. Ich starania przyniosły gola kontaktowego na 8 minut przed końcem. Jego autorem po raz drugi w tym meczu był Mariusz Szczygieł który z kilku metrów spożytkował podanie Wojciecha Lizaka. W 87 minucie mecz definitywnie mógł zakończyć Bartłomiej Krupa. Nieznacznie pomylił się jednak przy próbie lobowania bramkarza. W doliczonym czasie gry miejscowi byli bardzo bliscy zdobycia wyrównującej bramki ale po zamieszaniu w polu karnym i strzale głową piłkarza Zalipia, piłka wylądowała na poprzeczce. Chwile potem arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Kolejny dobry mecz na boisku w Zalipiu z którego ostatnio regularnie wywozimy pełną pulę. Przypomnijmy, że nie tak dawno grając cały mecz w dziesiątkę również udało się pokonać tamtejszy zespół. Mimo tego zwycięstwa dużo aspektów w naszej grze jest jeszcze do poprawienia. W sobotę znów wracamy na stadion do Mędrzechowa gdzie przyjedzie Iskra Dabrówki Breńskie.