Mateusz Libera
Sebastian Kieć

Czerwona Kartka: Wojciech Kruk - 28 min.

Widzów: 100

Drugą bolesną porażkę z rzędu ponoszą nasi seniorzy. Tym razem nie mieli większych szans z bardzo dobrze grającą drużyną Zalipia. W składzie znów pojawiło się aż sześciu zawodników którzy nie ukończyli jeszcze nawet 18-tego roku życia. Ustawieni oni byli głównie w formacjach ofensywnych. Jak można wywnioskować po wyniku słabo spisywała się też doświadczona część drużyny która skupiona była na defensywie. Wiadomo nie od dziś, że broni cały zespół i nad tym przede wszystkim trzeba popracować.

Zalipie to drużyna która jeszcze parę miesięcy temu biła się o utrzymanie. Wzmocnili oni jednak swoje szeregi kadrowe i śmiało można zaryzykować tezę, że w tym sezonie zagoszczą w górnej części tabeli. Widać to było w niedziele na boisku bo nasz zespół od początku nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Katami mędrzechowian okazali się być ambitnie grający Maksymilian Bąk i Wojciech Lizak. Tylko oni tego dnia strzelali do siatki dla swojego zespołu. Do przerwy każdy z nich "ukąsił" po dwa razy. Za wiele nie zmieniła także czerwona kartka dla Wojciecha Kruka który wyleciał z boiska za odepchnięcie naszego zawodnika. Po 45 minutach losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte.

Tuż po przerwie na 5:0 podwyższył Wojciech Lizak i tempo spotkania wyraźnie opadło. Co jakiś czas goście próbowali zdobyć tę jedyną bramkę. Najbliżej w 80 minucie był debiutant - Grzegorz Zapała ale przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Dymonem. Wcześniej kolejne dwa trafienia dołożył jeszcze Wojciech Lizak. Honorowego gola udało się nam strzelić w samej końcówce. W zamieszaniu pod bramkowym Łukasz Klara oddał strzał, a Przemysław Grabka sam wpakował sobie futbolówkę do własnej siatki. Chwile potem arbiter zakończył ten jednostronny mecz.

Znów nie wyglądało to dobrze ale nie ma co wymagać za dużo gdy w drużynie doszło do tak wielu zmian. No ale mimo wszystko strata 14 goli w dwóch meczach jest katastrofalnym wynikiem. Za tydzień zagramy drugi pojedynek na własnym stadionie. Tym razem rywalem Łęgovia Łęg Tarnowski.